0

Yüz Şekline Göre Makyaj

Porselen Makyaj Nedir

Hem güzel hem çekici hem de seksi olmak isterseniz kendinize en uygun olan makyaj tarzı ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Yüz Şekline Göre Makyaj nasıl tercih edilmeli? Yüz Şekline Göre Makyajı yapmak için nasıl doğru karar verebilirsiniz? İşte size her yüz tipine göre makyaj şekilleri. Siz de yüzünüzü iyi tanıyor ve neler yapabileceğinizi biliyorsanız size de bir kaç önerimiz olacak.

Elmas Yüz 

Elmas yüz biçimi çok fazla köşeleri olan yüz şeklidir. Elmas yüzü olan kişilerin çene bölgeleri ve alınları dar elmacık kemikleri ise biraz geniştir. Elmas yüz biçimlerinde yapılması gereken uygulama ise yüzlerini biraz uzun göstermek, elmacık kemiklerini azaltmaya çalışmak ve alın bölgelerinin geniş görünmesini sağlamaktır. Bu yüz biçiminde hedef elmacık kemiklerini daraltmaktır.

 

Elmas Yüze Nasıl Makyaj Yapılır

Elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeyi gölgelendirmekten kaçının yani allıkla yanaklarınızı çok fazla ön plana çıkarmaktan kaçının. Yüzünüzün daha dolgun ve geniş görünmesini istiyorsanız alın ve çene bölgenize bir ton koyu fondöten sürebilirsiniz. Kaş yapınızda dikkat etmeniz gereken doğal kavisinizi bozmadan korumaya çalışın ve kaşlarınızın orta bölgesini çok aralık bırakmayın. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce hafif doğal tonlarda bir kalemle çerçeveleyin. Ruj kullanmak istediğinizde açık doğal tonları tercih edin. Koyu renk rujlar ağız yapınızı küçülteceği için yüzünüzü şekilsiz gösterebilir. Bu yüz tipine sahip bayanların güneş gözlükleri de oval, çerçevesi olan güneş gözlüklerdir.

 

Kare Yüz 

Kare yüz biçimlerinde çene ve alın bölgesi eşittir. Alınlarında saç dipleri dümdüzdür. Köşeli bir çene yapısı vardır. Bu yüzdeki makyaj yaparken amaç yüzde köşe bölgelerini azaltmak ve yüzü daha ince göstermektir. Bu yüz biçiminde kaşlar çok önemli rol oynar. Kaşların şeklini verirken amaç düşmesini önlemek yani oval bir biçim vermek gerekir. Bu yüz biçimine sahip bayanlar zayıf olmalıdırlar çünkü yüz hatları zaten geniş göründüğü için kilo olduğunda oldukça büyük bir yüze sahip olurlar.

 

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Kaşlarınıza oval bir kavis vermeniz gerekir bu kaşa verilen yuvarlaklık hatlarınızın köşelerden oluşan sert görünümünü yumuşatır. Fondöteni farklı kullanmayı öğrenmelisiniz. Mesela; köşe bölgelerinize koyu renk fondöten diğer bölgelerinize bir ton açık renk fondöten sürebilirsiniz. Allığınızı yanağınızın alt kısmından başlayarak yukarıya doğru yayın. Allığınızı aynı zamanda sadece çenenizin hemen üstünden sürerseniz yüzünüz olduğundan uzun görünecektir. Dudaklarınıza koyu renk dolgunluk verecek rujları tercih edin. Dudak kaleminizi sürerken dudaklarınız inceyse daha dışarıdan sürüp dolgun görünmesini sağlayın.

 

Kalp – Üçgen Yüz

Çene bölgesi dar alın bölgesi geniş yüz biçimleridir üçgen yüz biçimleri.

 

Üçgen Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Bu yüzü makyaj yaparken çene bölgesini genişletip alın bölgesini daraltma amaç olmalıdır. Bu yüz biçiminde de kaşlar çok önemli rol oynar. Kaşların arasındaki boşluk az olmalı düz kaş değil kavisli kaş şekli vermelisiniz.

Elmacık kemiklerinizin yukarısına allık sürülmelidir. Alnınızda koyu renk fondöten sürün diğer yüz hatlarınıza bir ton açık renk uygulayın. Saçlarınızı salık bırakın ya da kahkül kesitirin alnınızdaki genişliği giderecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir