0

Saç Uzatmak İçin Tüyolar

Saç Uzatmak İçin Tüyolar…

Her bayan saç bakımı ve şekillendirilmesi konusunda çeşitli bilgiler edinmeli ve her daim bu bilgiler ışığında, saçlarına özen göstermeli. İşte bu amaçtan dolayı hazırladığımız bu yazıda, saç konusunda bilmeniz gereken her şey var…

Doğal yolla kuruyan harika saçlar

Sıcaklık uygun olduğu sürece, saçın doğal yollarla kurumasını sağlamak size zaman kazandırır ve harika görünmenizi sağlar. Birkaç saniyede deniz kıyısında uzanan kumsallar gibi güzel görünen saçlara sahip olmak için şunları yapın:

Düz saçlar için:

Islak saçlarınızı ortadan ayırın ve dörde bölün (her iki yanda iki parça) Her parçayı örün ve kendi kendine kurumasını sağlayın. Sabah vakit kaybetmemek için akşamdan saçınızı yıkayıp örebilirsiniz.

Kuruduktan sonra örgüleri açın ve parmaklarınızla saçınızı dağıtın. Saçınızın kıvrılmasını önlemek için parlaklık veren serumdan az miktarda saçınıza sürün.

Dalgalı ve kıvırcık saçlar için:

Uçlarından başlayarak saçınıza saç köpüğü sürün. Daha sonra, işaret parmağınıza sararak saç tutamlarına şekil verin.

Serafino, tamamen kuruyana kadar saçınıza dokunmamanızı öneriyor. Sert saç telleri, epidermi (saçın dış katmanı) kaldırarak saçın nemlenip kıvrılmasına davetiye çıkartabilir.

Saçınız kuruduğunda, saç derinize hafifçe masaj yaparak saçlarınızı karıştırın.

Saç bantlarına şans verin

Saç aksesuarları, özellikle de saç bantlarını taktığınızda, birkaç saniye içinde saçlarınıza şekil vermiş olursunuz. “Saç bantları, sıcak günlerde saçınızın yüzünüze düşmesini önler ve saçı sıkı bir şekilde geride toplayarak yüzünüzün daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar” diyor Serafino.

Bildik saç bantları yerine, ensenizde bağlayacağınız bir eşarp da kullanabilirsiniz. (Üç ince kurdele veya eşarbı örmeyi de deneyebilirsiniz.) Eşarbı saç çizginizin 3-5 cm gerisinden takın. Saçınızda kayarsa, iki tokayı kulaklarınızın arkasında çapraz olarak eşarbın üzerine takın.

Atkuyruğunuzu değiştirin

Zamanınız dar olduğunda atkuyruğu en uygun çözümdür, fakat her gün bu yola başvurursanız monoton bir tarzınız olur. Her zamanki atkuyruğunuz yerine, hoş bir eşarp kullanarak daha gösterişli bir tarz oluşturabilirsiniz: Saçınızı sıkıca atkuyruğu yapın. Sonra, lastik bir bant üzerine eşarbı sarın, atkuyruğunun altından bağlayın ve uçlarını serbest bırakın. Saçınız ve eşarbınız yeterince uzun değilse, atkuyruğunu üçe ayırıp ikisine eşarbı ekleyerek, saçı eşarpla birlikte örün.

Bu gibi yaratıcı ipuçlarıyla saçlarınıza kısa sürede harika şekiller vermek düşündüğünüzden çok daha kolay!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir