0

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Sağlıklı bir görünüm için bayanlara muhteşem sırlarımız var. Saçlarınızın en doğal hali ile parlaması, sağlıklı görünmesi ve her zaman bakımlı olması en önemli olandır. Sizin içinde durum böyle ise işte size harika ve pratik çözümler.

Ufak tefek günlük yapacağınız bakımlar sonucunda doğal saçlarınızın daha sağlıklı daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü sağlıklı görünen bir saç parlar. Bunda en büyük etki tabi ki sağlıklı beslenmektir. Hem beslenmenize dikkat etmeli hem de bakımlarınızı aksatmamalısınız.

Göz kamaştıran canlılıkta saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil! Saçlarınıza bakın, havanızı atın!

– Saçlarınızın gür gözükmesini istiyorsanız saç modelinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için saç uçlarına jöle sürmeniz iyi olur.

– Saçlarınızı kuruturken başınızı öne eğmek en iyi yöntemdir. Böylece alttaki saçların kabarmasını sağlarsınız. En üst tabakalar en son kurutulması gereken yerlerdir.

– Saç spreyi kullanırken spreyi saçın üst tabakasına sıkmamak gerekir.

– Yüzünüzde oturmuş kırışıklıklar varsa saçları koyu renkte boyamamak gerekir. Ayrıca dalgalı modeller daha iyi duracaktır.

– Saçlarınızda dalgaları uzun süre korumak için yıkamadan bir gece önce hint yağı masajı yapın ve yağı bütün gece kafanızda tutun.

– Saçlarının sağlıklı uzamasını isteyen her insan her on ya da on iki haftada saçlarını uçlarından kestirmeli.

– Saçtaki kırıklara karşı jojoba yağı ile dört damla kekik esansını karıştırmak ve şampuandan önce saçta tutmak çok iyi gelir.

– Kepeğe karşı 300 gram taze ısırgan otunu kökleriyle birlikte üç litre su içinde 15 dakika kaynatın. Sonra da saçınızı şampuanlayın.

– Saçlarınızın çabuk uzaması için bir dilim taze zencefili blender’dan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile 15 masaj yapın. 15 dakika sonra saçlarınızı sabunlayabilirsiniz.

– Saçlarınıza parlaklık vermek için son durulama suyuna bir kaşık limon suyu ve sirke ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir