0

Muz Diyeti İle Zayıflama

Sağlıklı Saçların Sırrı

Daha güzel ve kalıcı bir kiloya sahip olmak isterseniz yapmanız gereken kendinize en uygun olan kiloyu tercih etmek olmalıdır. Hem sağlıklı yollarla zayıflamak hem de daha başarılı kilo vermek isterseniz size muhteşem bir önerim olacak. Kilonuzu korumak ve keyfinizi bozmadan daha sağlıklı şekilde kilo vermek için kesinlikle muhteşem yöntemler sizler için burada. Sağlığınızı tehlikeye atmadan bugün size önereceğimiz harika bir diyet var.

 

1. Kahvaltıda sadece muz yiyip ve oda sıcaklığında su tüketiyorsunuz.
2. Daha sonra öğle, akşam, ara öğündeakşam 8’e kadar dondurma, süt ürünleri,alkol, akşam yemeğinden sonra tatlı yememek koşulu ile sevdiğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.
3. Dikkat etmeniz gereken ise; yemeklerle birlikte her zaman oda sıcaklığında su tüketmek…
4. Bir çok popüler diyet programında eksik olan egzersize bu diyet programında önem verilmiş.
5. 8’den sonra bir şey yememeniz gerekiyor.

Muz diyeti nasıl kilo verdiriyor?

Hızlı kilo verdiren diyetler programlarından farklı olarak muz diyeti nasıl faydalı olabiliyor? Bir teoriye göre muzdaki Enzimler sindirimi hızlandırarak bağırsaklar tarafından besinlerin daha çabuk emilimini sağlamakta.

Bir başka bir teori ise, tokluk hissi yaratan bir tür lif içeren muzun, yağ yakılmasını hızlandırmasına dayanmakta. Sadece gıdalar soğuk yenildiği zaman etkili olan bu lif, muz, patates, tahıllar, kuru baklagillerde de bulunmakta.

Bu liften muzun içeriğinde 2-4 gr bulunmakta. Muz ayrıca, Sağlıklı beslenme ve diyet programlarının çoğunda besleyici olarak yer almakta.

Muz diyetinde sonuç ne olur?

Muz diyeti ile zayıflarken öğlen, akşam, ara öğünler için listeye ihtiyacınız yok. Kilo vermekiçin ihtiyacınız olan şey hareket ve kalori koolü yapmak. Sağlıklı kalmak için de sağlıklı besinleri tercih etmelisiniz. Akşam saat 8’den sonra bir şey yememek iyi bir öneri.

Bu diyet 1 ayda 7 kilo verdiriyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir