0

Kahverengi Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır

Kumrallar İçin Makyaj Detayları

Kahverengi Gözlere Makyaj Nasıl Yapılmalı? Kahverengi Gözlere ne renk makyaj tercih edilmeli? Kahverengi Gözlere ne ton makyaj gider?

Eğer sizin de gözleriniz kahverengi ise göz makyajınız konusunda size yardımcı olabiliriz. Hem güzel görünebilir hem de rahatlıkla uygulayabileceğiniz harika göz makyajınız ile sizde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Unutmayın doğru makyaj kendinizi ifade etmenin en doğru yoludur.

  • Kahverengi gözlere en çok yakışan  renkler parlak tonlardaki renklerdir. Pembe, kahverengi, altın ve bronz tonlarda yapılan makyajla güzelliğinizi ortaya dökebilirsiniz. Bunun yanında şeftali tonları ve mavinin bazı tonları kahverengi gözleri daha güzel gösterir. Üstelik bu renk farları sürdüğünüzde uygulayacağınız eyeliner ile gözleriniz anlamlı hale gelir.
  • Kahverengi göz makyajın da Metalik tonlarda uygulayacağınız eyeliner oldukça değişik bir hava katar. Mavi üzerine sürdüğünüz gri metalik eyeliner kahverengi gözleri vurgular.
  • Kahverengi göz makyajı yaparken Süreceğiniz göz kalemlerini renkli ve canlı tonlardan seçmelisiniz. Örneğin su yeşili kalemi gözaltına ve göz kapağının alt tarafına sürerseniz kahverengi gözleriniz daha canlı bakacaktır.
  • Kahverengi gözlere yakışan kalemlerden biride mor renklerde kalemlerdir. Mor kalem kullanabildiğiniz gibi mor tonlarında bir far uygulaması da yapılabilir. O zamanda siyah göz kalemi kullanmanız uygun olacaktır.
  • Koyu kahverengi gözlere sahip bayanlar kobalt mavisinden faydalanmalıdır. Kobalt mavisi koyu kahverengi gözleri ortaya çıkarır.
  • Bakır tonları da kahverengi gözlere en çok yakışan far renklerinden biridir. Mercan, koyu turuncu, turkuaz mavi ve şarap renklerini kullanarak gözlerinizi değişik gölge efektleriyle güzelleştirebilirsiniz.
  • Göz Makyajında rimel tavsiyesi olarak siyah rengi önerebiliriz. Kahverengi rimelden de faydalanabilirsiniz. Fakat siyah rimel göz rengini daha net ortaya çıkaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir