0

Göz Makyajı Önerileri

Derin gözlere makyaj önerileri 

Derin gözler belirgin kaş kemiği ve kafatasına göre daha derin göz çukurudur. Derin gözleriniz varsa eğer açıkrenk, pigmentli farlar ve kaşaltınaaydınlatıcı sürmelisiniz.

Düşük gözlere makyaj önerileri

Gözleri düşük olanlarda genelde göz kapaklarında buruşukluk bulunur. Bu sebeple Göz kapağınızaaydınlıkfarlar sürmelisiniz. Kalın sürülmüş eyelinr göz kapaklarınızı olduğundan düşük gösterecektir.

Çıkık gözlere makyaj önerileri

Çıkık gözlere sahipseniz eğer dumanlı göz makyajları tam size göre.Tercihenkoyu renkte yapılmış dumanlı gözler gözlerinizi olduğundan daha basık gösterecektir.

Badem gözlere makyaj önerileri

En şanslı gözlerden sayılan badem gözler standart şekillerdendir. Göz makyajı yaparken gözlerinizin dış kenarlarına koyu renk farlar, göz kalemleri veya eyeliner tercih edebilirsiniz. Maskara sürerken de gözünüzün dış kısmına ağırlık verin.

Çökük gözlere makyaj önerileri

Bu gözler seksi kedi makyajı yapmak için en ideal şekillerdendir. 45 derece açıyla çekilen simetrik eyeliner size muhteşem bir bakış sağlayacak.

Birleşik gözlere makyaj önerileri

Gözleri birbirine yakın ve burun tepesi dar olanlar gözlerinde bir ilizyon yaratmak için göz pınarlarına aydınlık ve açık renkte far sürmeliler. Bol maskara sürerek dikkati kürpüklerinize çekebilirsiniz.

Ayrık gözlere makyaj önerileri

Gözleriniz birbirinden ayrı ve burun kısmınız oldukça genişse mümkün olduğu kadar göz içinize siyah kalın göz kalemi çekmelisiniz. Göz pınarlarınıza açık renkler asla kullanmayın. Bu gözlerinizin daha ayrık gözükmesine sebep olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir