1

Evde Saçlara Mükemmel Bakım Önerileri

Kepek probleminiz varsa

Saçlarınızda kepek sorunu varsa, kullandığınız şampuanlar bu sorunu gidermede etkili olamıyorsa ve siz de kepekle savaşmaktan bıktıysanız önereceğimiz bu yöntem tam size göre. Isırgan otu kullanılarak oluşturulan bu bitkisel bakım kürü hem kepek sorunu uygun kullanım sonucunda tamamen bitiriyor hem de saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayıp, parlaklık kazandırıyor. Peki bu kürü nasıl hazırlayabilirsiniz? Öncelikle taze yeşil 75 g kadar ısırgan otunu suya koyup iyice kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra suyunu alıp banyodan sonra saçlarımıza iyice yediriyoruz biraz bekledikten sonra da yıkıyoruz. 1,5 ay kullanım süresi sonucunda istenen sonuç elde edilir.

Saçlarınız dökülüyorsa

Saç dökülmesi problemi olan kişiler için de yine bitkisel bir kür önermekteyiz. Bunun da yine yapılışı ve uygulanışı oldukça kolaydır. Bu kürü yaparken lavanta kullanmaktayız. Bir tutam lavantayı, 3 bardak suyla karıştırıp yaklaşık 5 dakika kadar kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra süzün. Süzdüğünüz lavanta suyunu saçlarınıza sürerek yarım saat bekleyiniz sonrada iyice durulayınız. Karışımı saçlarınıza uygularken saçlarınız temiz olmasına özen gösterin.

Bu kürü saçlarınız artık dökülmeyene kadar haftalık olarak kullanabilirsiniz. Saç dökülme sorununuz bittikten sonra, önleme amaçlı aralıklarla kullanılabilir.

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir