Dumanlı göz makyajı nasıl yapılmalı

duman goz makyaji Dumanlı göz makyajı nasıl yapılmalı

Evet kızlar bu günkü dersimiz dumanlı göz makyajı icon smile Dumanlı göz makyajı nasıl yapılmalı sizlere hem makale olarak hemde uzmantv’den bulduğum video ile bilgi vermeye çalışacağım. Dumanlı göz makyajı aslında çok zahmet veren bir işmiş gibi gözükse de çok basit olduğunu söyleyebilirim. Sadece yapmanız gerekenleri doğru uygulamadıktan sonra bir kaç dakika sonra güzel duman makyajlı bir göze sahip olabilirsiniz icon smile Dumanlı göz makyajı nasıl yapılmalı

1. Gözkapağına yağsız baz

Far sürmeden önce göz kapağınıza “primer” denen yağsız bir baz sürmelisin. Böylece gün içinde göz kapakların yağlanıp, farın bozulmasını baştan engellemiş olursun.

2. Göz kalemi uygulaması
Kalemini üst göz kapağının ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çek. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsan, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanabilirsin.

Dumanlı göz makyajı için eyeliner kullanmayın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp, buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir.

3. Dağıt ve yay!
İşte esas noktaya geldik! Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.

4. Alt kirpikleri boyuyoruz
Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

5. Son dokunuşlar
Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.

6. Rimel ve bitti!
Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM:)

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:


Mezuniyet balolarında kim dikkat çekmek istemez..
Selam kızlar, kuyruklu makyaj nasıl yapılır (kedi göz) merak etmiyormusunuz
Güzelliği konusunda efsane birini..
Barbie bebekler, küçüklüğümüzden beri hayatımızda yer edinmişlerdir...
Düşük Gözler Düşük Gözler, kişinin..

Yorum Yazın

Etiketler:, , ,