0

Doğru Allık sürümü ile Yüz Şeklinizi Vurgulayın

Allık makyajın vazgeçilemez bir parçasıdır. Sizce yüz hatlarınızın ortaya çıkmasında büyük bir rol oynayan allıkları yüz şeklinize göre doğru bir şekilde uyguluyor musunuz?

Yüz tipiniz kalp şeklinde ise öncelikle elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi için gülümseyin. İhtiyacınız olan orta büyüklükte bir allık fırçası ve toz allık. Allığınızı elmacık kemiklerinin üzerine dairesel fırça hareketleriyle sürün. Fırçayı şakaklarınıza doğru hafifçe kaydırarak allık sürüşünü bitiriniz. Allığınızı bu şekilde sürmek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak ve yüz hatlarınızın güzelliğini vurgulayacaktır. Ayrıca bu uygulama burnunuzu da daha kalkık gösterecektir.

Yüz tipiniz kare şeklinde ise orta büyüklükte bir fırça aracılığıyla yanaklarınızın burnunuza yakın kısmından başlayarak geriye allığınızı sürün. Daha sonra fırçanızı kulaklarınıza doğru hafifçe yaklaştırarak sürünüz. Bu sürüş taktiği sayesinde köşeli yüz hatlarınızı yumuşatarak yanaklarınızı ön plana çıkartacaktır.

Yüz tipiniz oval şeklinde ise ilk önce şeffaf bir toz pudra kullanarak elmacık kemiklerinizin üzerini aydınlatın. Köşeli bir fırça yardımı ile allığınızı pudrayı yaydığınız yerin altına,  yani yanak çukuru dediğimiz bölgeye sürün. Allığınızı bu şekilde uyguladığınızda yüz hatlarınızı belirginleştirmiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir